Четвер, 21.11.2024, 20:33
Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Мої файли

Культурні рослини нашого краю
18.03.2015, 17:58

                         Культурні рослини мого краю

Мета : продовжити формувати поняття про поле, ознайомити з овочевими та технічними культурами і продуктами їх переробки. Продовжити навчати учнів розглядати предмети в певній послідовності та порівнювати їх. Виховувати бережливе ставлення до продуктів харчування , любов до природи.

Обладнання: таблиці та гербарні зразки овочевих та технічних рослин, муляжі овочів, торбинка, таблиця « Що одержують з соняшника», карта подорожі

                                        Хід уроку

І. Організація класу

Дзвоник дав нам всім наказ  : до роботи взятись враз

Тож часу не гаймо до роботи приступаймо!

ІІ. Повідомлення теми  та мети уроку

Діти! Сьогодні ми проведемо не просто урок, а урок – подорож. Ми вирушимо у наукову експедицію . Мета нашої експедиції  провести спостереження і дослідження на полях нашого СГ « Зоря» . Наукові експедиції здійснюють серйозні люди, які мають  міцні  знання , уміють спостерігати, робити висновки. Тож перевіримо хто з вас вирушить у цю експедицію .

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Робота з  таблицями та гербарними зразками

-  Назвіть та покажіть зернові рослини

-  Як назвати рослини що залишились? Назвіть їх

-  Де їх вирощують?

 Отже. До подорожі готові всі. В кожну подорож беруть  багаж. Нашим багажем будуть

Знання увага та кмітливість

  1. Знайомство з   картою подорожі  (вивішую карту)

 ІУ. Засвоєння нових знань

1. Зупинка « Загадкова»

- Хто це сидить край поля?

-Здрастуй , Незнайку! Як ти тут опинився?

Незнайко. Здрастуйте! Жителі Квіткового міста вирішили засіяти поле. От мене і послали за насінням. А насіння яких культур купити мені не сказали. Дали  лише загадки - підказки. Допоможіть мені їх відгадати .

До сонця я підхожий і сонце я люблю,

За сонцем повертаю голівоньку свою ( Соняшник)

                                                            ***

На вигляд біленький, на дотик гладенький,

на смак солоденький ( цукровий буряк)

                                                           ***

Сіяли, вибирали ,топили. сушили, колотили, рвали

Крутили, чесали, ткали і на стіл поклали (льон)

На прохання Незнайка діти показують рослини на малюнках. Незнайко дякує за допомогу і їде купувати насіння

2.   Зупинка « Допитливих»

  Ставлю проблемне запитання:

- Чому жителі Квіткового міста хочуть вирощувати ці рослини?

- Хто знає як у полі виросла сорочка?

- Як на стіл прийшов цукор?

- Звідки взялася олія?

-Висновок. То чому картоплю, льон, цукровий буряк. Соняшник називають технічними культурами?

3.   Зупинка « Дослідницьке поле»

1) Знайомство з соняшником

Входить хлопчик – соняшник  і загадує загадку

Стою  стрункий, високий , в зелених шатах я

І золотом уквітчана голівонька моя    ( соняшник)

Соняшник розповідає учням про те, де він росте і які продукти переробки одержують з нього (використовує таблицю)

2) Робота з гербарними зразками, таблицями, ілюстраціями.

Учні розглядають рослини і називають  органи рослин ,що використовує людина, називають що з них одержують

3) Інсценізація вірша « Ходить гарбуз по городу»

- Які рослини згадуються у вірші?

- Як вони називаються ? Чому?

4) Пояснення учителя по 2 групи овочевих рослин : однорічні і дворічні

5) Гра « Чарівна торбинка»

В учителя торбинка з овочами. Учні дістають з неї овочі, називають їх, вказують однорічна чи дворічна це рослина.

4.   Зупинка  Спортивна ( фізкультхвилинка)

5.   Зупинка Наукова

1) Робота з підручником.

- Розглянути малюнки і назвати рослини зображені на них. 

- Які культури називають овочевими?

- Які називають технічними? Чому?

2)Робота в зошитах. Записати рослини по групах : овочеві, технічні, зернові

У. Підсумок уроку

6.  Зупинка « Підсумкова»

 Систематизація знань

- Які овочеві рослини вирощують у нас?

 - Що з них можна одержати ( приготувати)?

-  Чому буряк дворічна рослина , а огірок – однорічна?

- Чим подібні морква і помідор?

-  Які  технічні рослини вирощують у нас?

- Як людина їх використовує?

- Як треба ставитись до продуктів харчування?

 Називаю найстаранніших учасників подорожі.

 

Категорія: Мої файли | Додав: Лариса
Переглядів: 962 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar